Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
KĘCZANIN GOSPODARZEM TURNIEJU MISTRZÓW !

Miło nam poinformować, że Turniej Mistrzów II lig, czyli zawody które wyłonią dwie drużyny awansujące do I ligi siatkówki, odbędzie się w dniach 18-20 maja w hali OSiR w Kętach. W poniedziałek, 7 maja komisja złożona z przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybrała ofertę przedstawioną przez nasz klub jako najbardziej atrakcyjną przyznając nam organizację zawodów.

W turnieju zagrają mistrzowie drugich lig:
Grupa I - AZS UAM Poznań
Grupa II – UMKS Kęczanin Kęty
Grupa III – RCS Czarni Radom
Grupa IV – AKS V LO Rzeszów

Już dzisiaj zapraszamy na najważniejsze wydarzenie w historii naszego klubu od 2007 roku, kiedy organizowaliśmy w Kętach Finału Mistrzostw Polski Kadetów.

Rzeszów, Radom, Poznań i Kęty w Turnieju Mistrzów

W środę 2 maja poznaliśmy komplet drużyn, które wystąpią w dniach 18-20 maja w Turnieju Mistrzów. Obok ekip, które awansowały wcześniej czyli Czarnych Radom, AZS UAM Poznań i naszej drużyny do ostatecznej rozgrywki awansował AKS Rzeszów. Rzeszowianie w piątym meczu pokonali Avię Świdnik 3:2 mimo, że przegrywali już 0:2. Do 4 maja, do godz. 24. zespoły, które awansowały powinny do PZPS złożyć ofertę organizacji turnieju. Gospodarz będzie znany w najbliższy poniedziałek. O prawo organizacji turnieju ubiega się również Kęczanin.

AKS Rzeszów - Avia Świdnik 3:2 (23:25, 22:25, 25:18, 31:29, 15:8)

Srebrne medale młodziczek w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki

Srebrne medale w ósmej edycji Oświęcimskiej Ligi Siatkówki zdobyły młodziczki UMKS Kęczanin Kęty. W finale, który został rozegrany w sobotę 28 kwietnia nasze siatkarki uległy ubiegłorocznym zwyciężczyniom UKS Setbol A Oświęcim 2:3. Najlepszą zagrywającą ligi została Aleksandra Pietrzykowska. Opiekunem drużyny jest Andrzej Dźwigoń.

UMKS Kęczanin Kęty - UKS Setbol A Oświęcim 2:3 (23:25, 26:24, 25:13, 23:25, 4:15)

Składy:
Kęczanin: Szpyra Dagmara, Szlendak Katarzyna, Pietrzykowska Aleksandra, Dwornik Julia, Witkowska Monika, Handzlik Aleksandra, Marcelina Matusiak, Januszyk Klaudia (libero)
Setbol: Bartuś Karolina, Bratek Martyna, Dudziak Maria, Gondek Anna, Jeleń Anna, Kozak Oliwia, Leśniak Monika, Piłat Kamila, Porębska Klaudia, Rusinek Klaudia, Wolak Martyna

Klasyfikacja końcowa 1-4:
1. UKS Setbol A Oświęcim
2. UMKS Kęczanin Kęty
3. UKS Setbol Szpaki
4. Gimnazjum Chełm Śląski

W rywalizacji brało udział 14 drużyn.

Z powodu kontuzji w meczu finałowym nie zagrały niestety Katarzyna Piskorek i Paulina Gancarczyk.

W finale w kategorii chłopców złote medale zdobyli gimnazjaliści z ZSG nr 2 w Kętach, którzy w meczu o pierwsze miejsce pokonali UKS Joker B Oświęcim 3:0. W składzie "złotej" drużyny zagrali Jakub Wojtas - wybrany najlepszym atakującym ligi, Adrian Raj i Adrian Szłapa.

List gratulacyjny od Burmistrza Gminy Kęty

Dwie kęckie drużyny w finałach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki

Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia w sali popularnego "Chemika" w Oświęcimiu (ul.Bema 8) odbędzie się finał Oświęcimskiej Ligi Siatkówki dziewczat i chłopców w sezonie 2011/2012. Miło nam poinformować, że tak w jednym jak i w drugim finale wystąpią kęckie drużyny. W meczu o mistrzostwo ligi chłopców o godz. 10. zagrają uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kętach. Przeciwnikiem kęczan będzie zespół Joker Oświęcim B. W ścisłym finale dziewcząt o godz. 12. młodziczki Kęczanina Kęty zmierzą się z UKS Setbol Oświęcim A.

W obu ligach, których organizatorami są MOSiR Oświęcim, UKS Setbol Oświęcim i UKS Joker Oświęcim rywalizowało po kilkanaście zespołów z Oświęcimia, Chełmka, Zatora, Brzeszcz, Chełma Śląskiego, Witkowic, Osieka, Zatora, Bielska-Białej i dwie drużyny z Kęt (obie grają w finale).

Kolejny sukces naszej "dwójki" w Kinder+Sport

Drużyna UMKS Kęczanin Kęty w składzie Maciej Pająk, Kacper Własiński oraz Mikołaj Kozieł (rocznik 2001) zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim Kinder+Sport „dwójek” rozegranym 21 kwietnia w Nowym Sączu. Dzięki tak wysokiej pozycji młodzi siatkarze obok drużyny UKS 22 Kraków zakwalifikowali się do turnieju barażowego, z którego najlepsze zespoły awansują do finału ogólnopolskiego. Bezpośredni awans do ogólnopolskich zawodów Kinder+Sport zdobyła drużyna SP-8 Dunajec Nowy Sącz 1.

Aktywnisportowo.pl o kęckiej siatkówce

"Kęty siatkówką stoją, to nie tylko zwycięstwa to nie tylko laury to przede wszystkim społeczność, ludzie, pasja, to całe rodziny przychodzące na mecz,  to rozgrywki szkolne i amatorskie ..."

Całość artykułu jaki ukazał się na blogu aktywnisportowo.pl można znaleźć tutaj:  Kęty siatkówką stoją