22 Czerwca 2024 20:11:14

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
1% podatku dla Arka


Informujemy, że w roku 2012 nie będzie możliwości przekazania 1% podatku na klub UMKS Kęczanin. W zamian za to bardzo prosimy o przekierowanie tych środków na leczenie i rehabilitację synka naszej koleżanki - Anny Pustelnik - nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach.

Dziewięcioletni Arek na pierwszy rzut oka nie różni się od rówieśników. Niestety, kiedy miał dwa latka obowiązkowe szczepienie DTP wywołało u niego tragiczne w skutkach powikłania. U chłopca nastąpił regres we wszystkich strefach rozwoju (zanik mowy i jej rozumienia, brak zainteresowania otaczającym światem) i pojawiły się zaburzenia autystyczne. Od momentu diagnozy choroby Arek jest objęty szeregiem terapii i działań, mających poprawić jego stan. Po pięciu latach terapii logopedycznej i psychologiczno-pedagogicznej udało się częściowo przywrócić u niego mowę. Jest to jednak proces długotrwały i wymaga dalszego leczenia. Nadal najbardziej zaburzona jest strefa społecznego funkcjonowania chłopca.

NFZ w Polsce nie refunduje żadnych badań, które mogłyby określić wewnętrzny stan zdrowia dziecka. Większość lekarzy nie ma też żadnej wiedzy o schorzeniu, jakie dotknęło Arka. Oferowana pomoc terapeutyczna jest natomiast bardzo kosztowna. Rodzice chłopca zwrócili się więc do fundacji.
 Chłopiec od kilku lat jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.  Dzięki dotychczasowemu wsparciu możliwe było wykonanie zagranicznych badań Arka oraz zastosowanie u niego niekonwencjonalnego, a przynoszącego dobre rezultaty, leczenia. Dziecko mogło również uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci autystycznych.
Prosimy więc, aby pozytywnie odpowiedzieli Państwo na nasz apel i przekazali 1% podatku na leczenie Arkadiusza Pustelnika.


Nazwa: OPP Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”     
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające” cel – 1% - (10191) PUSTELNIK ARKADIUSZ


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,399,074 unikalne wizyty