01 Lipiec 2015 06:49:40
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Klub Kibica?
· KIBICOWSKO w II LIDZE
· UMKS Kęczanin II (I...
· UMKS Kęczanin (III ...
· Kęczanin Kęty - te...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
AZS Rafako Racibórz
Siatkarskie talenty z Kęt w akcji

W Bełchatowie w dniach 20-22.06.2015 odbył się III Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chłopców i dziewcząt z udziałem młodych siatkarzy z Kęt.  W zawodach w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały kadry z czterech Makroregionów: Wschód, Zachód ,Północ i Południe. W kadrze Makroregionu Południe wystąpili uczniowie  z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Kęt:

Dominik Mreńca – ZSG nr 2 w Kętach – III miejsce (rocznik 2000-01)
Wojciech Gruszka - ZSG nr 2 w Kętach – I miejsce (rocznik 1998-99)
Damian Hudzik – PZ nr 10 w Kętach – I miejsce (rocznik 1998-99)

Cały turniej obserwował Jacek Kasprzyk Wiceprezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej, Waldemar Wspaniały Szef Projektu S.O.S., Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia S.O.S., Grzegorz Wagner Dyrektor SMS w Szczyrku, Wiesław Popik Trener Reprezentacji Polski Juniorek.

Mecze rozgrywane były do czterech setów. W kategorii chłopców młodszych triumfowali zawodnicy ze Wschodu a Południe zajęło III miejsce.  W starszej kategorii chłopców zwyciężyło Południe. Turniej zakończył Waldemar Wspaniały Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na koniec zawodów wszyscy zawodnicy i zawodniczki dostali pamiątkowe medale.

Gratulujemy!

KPS Kęty w całkowicie nowej odsłonie

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kompletna przebudowa I-ligowca z Kęt. Już wiadomo, że w nowym klubie nie zagrają praktycznie wszyscy siatkarze, którzy dołączyli do zespołu Kęczanina przed ubiegłorocznym sezonem.

Pierwszym, który zmienił barwy był kapitan UMKS Jarosław Macionczyk. Najbardziej doświadczony siatkarz ostatnich dwóch sezonów w Kętach w nowym zagra w zespole Warty Virtu Zawiercie. W zespole z województwa śląskiego występował będzie m.in. obok dwóch byłych zawodników UMKS – Michała Mysery i Marcina Kantora.

Pewnym jest również, że w Kętach nie zobaczymy wypożyczonych z Trefla Gdańsk Karola Behrendta i Bartosza Pietruczuka. Pierwszy z nich wrócił do swojego macierzystego klubu i w nowym sezonie będzie trenował pod okiem Andrea Anastasiego z pierwszym zespołem gdańszczan, a drugi zagra w Szczecinie w zespole Espadonu.

W rodzinne strony wrócił także drugi atakujący kęczan Mateusz Ogrodniczuk. Po Młodej Lidze w barwach BBTS Bielsko Biała i Kęczaninie tym razem Mateusza będzie można zobaczyć w KPS Siedlce. Jak twierdzi sam siatkarz spełniło się jego największe marzenie.

- Dwa lata spędziłem w Bielsku-Białej oraz w Kętach, szlifując swoje umiejętności właśnie po to, aby w końcu zostać zauważonym przez władze siedleckiej siatkówki - mówi o swoim transferze zawodnik. - Wiele osób pytało się mnie, jak to się dzieje, że jestem z Siedlec, a muszę grać w tej samej lidze w innym mieście.

Kęczanina opuścili także libero Bartosz Mariański i przyjmujący Łukasz Ciupa. Bartosz w nowym sezonie zagra w zespole beniaminka z Katowic, który z pewnością będzie jedną z bardziej liczących marek na zapleczu Plus Ligi. Klub z Katowic pozyskał m.in. najlepszego rozgrywającego ubiegłego sezonu w I lidze i byłego siatkarza UMKS Macieja Fijałka, Michała Błońskiego z plusligowego BBTS czy Jana Króla i Tomasza Kalembkę, którzy także mają za sobą występy w PLS. Przyjmujący Łukasz Ciupa zagra natomiast w innym beniaminku Krispol I ligi siatkarzy – UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków.

Kiedy poznamy nowe nazwiska w kęckiej drużyny? Na dniach klub powinien otrzymać numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a wtedy z pewnością dowiemy się więcej szczegółów dotyczących jego nowych siatkarzy.

- Zarys kadry już mam, ale nie będę mówił o szczegółach, póki nie domkniemy budżetu. Zawsze w trakcie rozgrywek możemy jeszcze kogoś pozyskać, jeśli okazałoby się, że mamy za słabą kadrę. – tłumaczy prezes KPS Marek Błasiak.

źródło: Sportowe Kęty

 

W imieniu Zarządu UMKS Kęczanin oraz naszych kibiców dziękujemy Jarkowi Macionczykowi, Mateuszowi Ogrodniczukowi, Bartoszowi Pietruczukowi i Bartoszowi Mariańskiemu, Karolowi Bahrentowi, Wiktorowi Mackowi i Łukaszowi Ciupie za grę w naszym klubie, wszystkie pozytywne emocje jakie nam dostarczyliście w ostatnich sezonach i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Wszystkiego najlepszego Panowie na nowej sportowej drodze i w życiu prywatnym.

Kęczanki dziewiąte w finale Kinder+Sport

W niedzielę 14 czerwca w Nowym Sączu odbył się Finał Wojewódzki Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Kinder+Sport. W finale wojewódzkim "czwórek" dziewcząt udział wzięło czternaście zespołów, które rozgrywały zawody systemem "grupowym".  Nasza drużyna w składzie Monika Raj, Aleksandra Kula, Julia Rudzka, Wiktoria Królicka, Wiktoria Olbrzymek i Gabriela Michałowska (nie zagrała w Nowym Sączu) w finale zajęła 9 miejsce.

 
Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Małopolski 2015:
1. Ekstrim Gorlice I, 2. MKS Wieliczka I, 3. Sandecja Nowy Sącz, 4. Poprad Stary Sącz, 5. MKS Wieliczka II, 6. MKS Andrychów I, 7. UMKS-PMOS Chrzanów, 8. MKS Andrychów II, 9. UMKS Kęczanin Kęty, 10. Sparta Kraków, 11. Maraton Krzeszowice, 12. Ekstrim Gorlice II, 13. Maraton Krzeszowice II, 14. Góral Muszyna

Julka Dwornik z brązem Mistrzostw Małopolski

W rozegranych w niedzielę 21 czerwca w Starym Sączu Mistrzostwach Małopolski Kadetek w siatkówce plażowej zawodniczka Kęczanina Julia Dwornik w parze z Katarzyną Kowalik (PMOS Chrzanów) zdobyła trzecie miejsce i awansowała do półfinału Mistrzostw Polski.

Zawody wygrały siostry Karolina i Aleksandra Jarczyk z Chrzanowa, przed Magdaleną Rogalską i Magdaleną Lewiński z Wisły Kraków. Czwarte miejsce zajęła para Magda Góralik i Martyna Wincenciak (Dalin Myślenice). W imprezie uczestniczyło 17 zespołów z Małopolski.

Gratulujemy!

Makroregion Orlik Volleymania w Ropczycach

Tylko jednego seta zabrakło zwycięzcom kęckiej odsłony Orlik Volleymani by awansować do najlepszej dwunastki finału Makroregionu, który został rozegrany 10 czerwca w Ropczycach. W turnieju, w którym spotkali się zwycięzcy orlikowych zmagań z czterech województw: łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego, drużyna z ZSG nr 2 w Kętach, występująca pod nazwą "Kęczanin" wygrała w grupie z zespołami z Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli oraz przegrała z pierwszym zespołem AKS Rzeszów.

Niestety młodzi rzeszowianie w ostatnim meczu przegrali z Rawą Mazowiecką czym pozbawili kęczan szans na awans do kolejnej rundy i walki o awans do ogólnopolskiego finału. Zmaganiom młodych siatkarzy bacznie przyglądał się Mistrz Świata i siatkarz Mistrza Polski Resovii Rzeszów – Krzysztof Ignaczak.

Skład: Monika Raj, Aleksandra Kula, Wiktoria Królicka, Mikołaj Haręża, Jakub Żurek i Jan Ciuchta.
Opiekunem zespołu był Andrzej Dudek.

Wyniki młodych kęczan:
Kęczanin ZSG2 Kęty - Rawa Mazowiecka 2:1 (12:15, 15:13, 11:7)
Kęczanin ZSG2 Kęty - AKS Rzeszów 0:2 (3:15, 9:15)
Kęczanin ZSG2 Kęty - Zduńska Wola 2:0 (15:1, 15:9)
Rawa Mazowiecka - Zduńska Wola 2:0
AKS Rzeszów - Rawa Mazowiecka 0:2
AKS Rzeszów - Zduńska Wola 2:0

Tabela grupy:
1. Rawa Mazowiecka 3 5 5-2
2. AKS Rzeszów I 3 5 4-2
3. Kęczanin ZSG2 Kęty 3 5 4-3
4. Zduńska Wola 3 3 0-6

Więcej zdjęć: SOS Ropczyce

Nasi w Ogólnopolskim Turnieju Talentów SOS

W dniach 22-24 maj 2015r. w Kielcach odbyły się konsultacje kadry Regionu Południe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, na które powołanych zostało 4 zawodników UMKS Kęczanin: Damian Hudzik (PZ 10 Kęty) oraz Wojciech Gruszka, Dominik Mreńca i Rafał Drabek (ZSG 2 Kęty).

Prawie 80 czołowych zawodniczek i zawodników z kategorii młodzik i kadet ćwiczyło pod okiem doświadczonych trenerów, których zadaniem było sprawdzić potencjał poszczególnych zawodników i wybrać kadrę naszego regionu na Ogólnopolski Turniej Talentów. Koordynatorami chłopców byli Artur Łoza, Michał Betleja oraz Dariusz Daszkiewicz. W każdym roczniku (1999-2001) na kadrę powołanych było tylko po 9 zawodników z grona czterech województw (12 ośrodków S.O.S.). Samo powołanie na kadrę makroregionalną było więc sporym wyróżnieniem.

W trakcie zgrupowania dokonano pomiarów i przeprowadzono najistotniejsze próby motoryczne. Na treningach przeprowadzono fragmenty gry oraz grę właściwą. Pobyt oraz wyżywienie zawodników i trenerów na kadrze finansowane było przez PZPS. Zawodnicy otoczeni byli fachową opieką fizjoterapeutów, którzy w indywidualnych konsultacjach udzielali zawodnikom cennych wskazówek dotyczących prewencji i postępowania w przypadku wystąpienia urazów.

Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego, w którym spotkają się reprezentacje czterech regionów odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2015r w Bełchatowie. Kwalifikacje i powołanie na ten prestiżowy turniej otrzymali Damian Hudzik (środkowy), Dominik Mreńca (rozgrywający) i Wojciech Gruszka (libero).

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Mikołaj Haręża zagra w Ogólnopolskim etapie Kinder+Sport

24 maja 2015r. w Proszowicach rozegrano wojewódzki finał "trójek" chłopców Kinder+Sport, do którego w drodze eliminacji awansowały dwa zespoły reprezentujące UMKS Kęczanin.

Pierwsza drużyna UMKS w składzie Patryk Białek, Hubert Koniorczyk, Patryk Neczek zajęła w finale województwa małopolskiego 12 m-ce. Drugi nasz zespół w składzie Jan Skudlarski, Dominik Nycz i Jakub Jasiński uplasował się na 18 miejscu. Opiekunem drużyn z Kęt w tym turnieju był Andrzej Dudek.

W drużynie "Dunajec" Nowy Sącz zagrał natomiast Mikołaj Haręża, uczeń V klasy sportowej ZSG 2 Kęty i zawodnik Kęczanina. Mikołaj ze swoją drużyną wygrał te zawody i zagra w turnieju ogólnopolskim.

Klub Przyjaciół

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Haczek

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Grupa Kęty

Hutnik

Al-Bo

Iskierka

Konzeption

Witmet

DTL

Bank Spółdzielczy w Kętach


Buchalter

OSiR

Powiat Oświęcimski

Nessi - Blisko Aktywnych

Z galerii
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

07-01-2015 12:54
Mecz sparingowy - 6.01.2015 UMKS Kęczanin Kęty - Hutnik Kraków (II liga gr. VI) 3:1 (19:25, 25:18, 25:18, 25:22)

23-11-2014 14:24
Uwaga: Mecz z KPS Siedlce (29.11.2014) został przeniesiony na godz. 17. !

14-08-2014 14:40
Powrót z obozu w Stężycy - sobota 16 sierpnia o godz. 7.43. (dworzec PKP Bielsko-Biała)

15-12-2013 18:48
mecz w Nysie w środę 18.12 o godz. 18. hala AZS PWSZ ul. Głuchołaska 12.

20-11-2013 21:07
Niestety, brak już wolnych miejsc w autobusie z kibicami wyjeżdżającym w sobotę do Będzina.

2,919,843 unikalne wizyty